Süpürge Tohumu
Süpürge Tohumu

Süpürge Tohumu

Marka : AKTARCINIZ
Fiyat : ₺25,25(KDV Dahil)

Ürünlerimiz tazeliğini koruyacak şekilde ağzı kilitli özel ambalajlar ile kargolanmaktadır.

:

Süpürge otu ne işe yarar ve ne için kullanılır?

Süpürge otunun pek çok şey için kullanıldığını belirtmek mümkündür. Bunlardan bazıları;

- Nezle veya grip gibi hastalıkların tedavisini kolaylaştırmak için,

- Terletme etkisinin bulunmasından ötürü ateş düşürücü etkisi için,

- Kasların daha iyi çalışmasına yardımcı olması için,

- Rahim hastalıkları ya da vajinal iltihaplanmaların tedavisi için,

- Kalp ve damar hastalıklarının tedavisini kolaylaştırmak için kullanılmaktadır.

Bunların yanı sıra süpürge otu, idrar yolu enfeksiyonu bulunan kişiler için önerilmektedir. İdrar yolu enfeksiyonu tedavisinde oldukça önemli bir etkiye sahip olan bu ot, idrar söktüren bir özelliğe de sahip. Bunların yanı sıra böbrek taşı gibi sorunlara oldukça iyi gelen bu bitki düzenli şekilde kullanıldığı zaman taşın düşmesi için yardımcı olmaktadır. İshal problemi gibi bir probleme sahip olan kişiler de süpürge otundan faydalanabilir.

Süpürge otunun cilt için çok iyi geldiğini belirtmek önemli olacaktır. Ürtiker gibi bir problem yaşanması sonucunda süpürge otu tohumunun ezilerek, sabah- akşam iki defa bir bardak su ile tüketilmesi, bu problemin ortadan kalkması için önemlidir. Süpürge otunun sürekli kullanılması halinde, ciltteki sorunların çözülmesine yardımcı olacağı bilinmelidir.

Süpürge otunun bütün bunların haricinde ticaret alanında da kullanıldığını belirtmek doğrudur. Süpürge otu, süpürge ve sepet yapımı için kullanılmaktadır. Kurutulan otlar ile süpürge ve sepet ticareti de yapılmaktadır.