• Eylül 22, 2021 Haberler

  Cilt bakım rutininde herkesin eksik etmediği belli başlı ürünler ve uyguladığı yöntemler vardır.

  c vitamini, c vitamini serumu, c vitamini serumu nedir, c vitamini serumu faydaları
 • Eylül 21, 2021 Haberler

  Bahçelerde ve yol kenarında üzerine basarak geçtiğiniz otların faydalı özellikler taşıdığını bilmiyor olabilirsiniz.

  süpürge otu tohumu, süpürge otu tohumu nedir, süpürge otu tohumu faydaları, süpürge otu tohumu nelere iyi gelir
 • Eylül 20, 2021 Haberler

  Diyet listelerinde kendine yer bulan yulaf kepeği tok tutucu özelliği ile sofralardaki yerini alır. Sağlıklı yaşam ve kilo verme süreçlerinde sıklıkla tüketilen yulaf kepeği iyi bir lif kaynağıdır. Yulaf kepeği aslında yulaf tanesinin kabuğu olarak ifade edilir. Yüksek oranda lif ve posa içeren yulaf kepeği sağlıklı bir yaşam için ihtiyaç duyulan besinler arasında yer alır. Yulaf kepeği selenyum ve manganez açısından oldukça zengin bir besin kaynağıdır.

  yulaf nedir, yulaf kepeği nedir, yulaf kepeği neye iyi gelir, yulaf kepeğinin faydaları nelerdir, lif kaynağı yulaf kepeği
 • Eylül 17, 2021 Haberler

  Mutfaklarda ve genel ev temizliğinde geniş yer kaplayan doğal malzemelerin başında limon tuzu vardır. Çok amaçlı olarak kullanılan ve kolayca ulaşılabilen limon tuzu aynı zamanda sağlık açısından da pek çok faydayı beraberinde getirir. Çeşitli meyvelerin içeriğinde yer alan ve doğal bir asit olan kimyasal sitrik asit limon tuzu olarak ifade edilir.

  limon tuzu nedir, limon tuzu ne işe yarar, limon tuzunun faydaları nelerdir, limon tuzu doğal mıdır
 • Eylül 16, 2021 Haberler

  Doymamış yağ asitleri bakımından zengin olan barbunya farklı yemek tarifleri ile mutfaklardaki yerini alır. Görüntü olarak kuru fasulyeye benzeyen barbunya çeşitli renklerde karşınıza çıkar. Çoğunlukla barbunyalar beyaz, krem, siyah, kırmızı, mor, benekli, çizgili ve benekli desenleriyle bilinir.

  barbunyanın faydaları nelerdir, barbunya neye iyi gelir, barbunyanın cilde faydaları, barbunya
 • Eylül 15, 2021 Haberler

  Birçok gıda ürünün temelinde yer alan buğday unu farklı şekillerde karşınıza çıkar. Yüksek besin değeri ile dikkat çeken çavdar unu sıklıkla tercih edilenlerden biridir. Sağlığa olan faydaları ile ön plana çıkan çavdar unu özellikle hamur işlerinde ve ekmek yapımında geniş bir yer kaplar. Buğdaygiller ailesinin bir ürünü olan çavdar unu ilk kez MÖ. 6500’lü yıllarda Asya’da yetiştirilmiştir. Ana vatanı Orta Asya ve Anadolu olan çavdar unu özellikle kilo kontrolü için sıklıkla tercih edilen bir türdür. Diyet programlarına eklenen çavdar ekmeği zayıflamak isteyenlerin temel besin kaynağını oluşturur.  

  çavdar unu nedir, çavdar ununun faydaları, çavdar unu nerelerde kullanılır, çavdar unu nasıl tüketilir
 • Eylül 14, 2021 Haberler

  Fundagiller ailesine mensup olan funda bitkisi dört mevsim yeşil yapraklarını koruyan bir yapıya sahiptir. İnce ve dikensi yaprakları ile ön plana çıkan funda yaprağı çoğunlukla dağların yamaçlarında ve kendiliğinden yetişir. Ekstra bir bakım ve özen istemeyen bu bitki pek çok faydayı da beraberinde getirir.

  funda yaprağı nedir, funda yaprağı ne işe yarar, funda yaprağı faydaları nelerdir, funda yaprağı çayı nasıl yapılır
 • Eylül 13, 2021 Haberler

  Buğday otsu ve tek yıllık bir bitki olarak bilinir. Ülkemizde özellikle İç Anadolu Bölgesi’nde buğday yetiştiriciliği oldukça yaygındır. Un ve yem üretiminde temel malzeme olarak kullanılan buğday farklı işlemlerden geçerek yağ halini alır. Buğday özütünden elde edilen buğday yağı birçok faydayı beraberinde getirir. İnsan vücuduna farklı açılardan fayda sağlayan buğday yağı ile geniş bir kullanım elde edebilirsiniz.

  buğday yağı nedir, buğday yağı neye iyi gelir, buğday yağının faydaları
 • Eylül 09, 2021 Haberler

  Taze kivi içindeki %83 oranındaki su ile oldukça sulu bir meyvedir ve bu meyvenin kurutulması ile elde edilen kivi kurusu da sağlıklı ve lezzetli bir atıştırmalıktır. Kivi dilimleri kurutma işlemi esnasında ağırlığının ve içindeki suyun büyük bir çoğunluğunu kaybettiği için 6-7 kilogram taze kividen 1 kilogram kivi kurusu elde edilebilmektedir.

  kivi kurusu neye iyi gelir, kivi kurusunun faydaları nelerdir, kivi kurusu faydaları, kivi kurusu nasıl tüketilir
 • Eylül 08, 2021 Haberler

  Pekmez birden fazla meyvenin çeşitli işlemlerden geçmesi sonucu elde edilen bir üründür. Bildiğiniz meyvelerin yanı sıra farklı şekilde hazırlanan pekmez çeşitleri de vardır. Andız ağacının meyvesinden hazırlanan pekmez türü pek bilinmese de pek çok faydayı beraberinde getirir.

  andız pekmezi nedir, andız pekmezi ne işe yarar, andız pekmezinin faydaları nelerdir